PURE ENERGY

Fotowoltaika – to się opłaca!

Już dziś zacznij oszczędzać dzięki własnej instalacji!

DLA ROLNIKA

W obecnych czasach gospodarstwa rolne są często bardziej zautomatyzowane aniżeli niektóre firmy produkcyjne. Dzięki rozwojowi technologii prace na farmach zostały ułatwione, a niekiedy wręcz zastąpione nowoczesnymi maszynami. Tego typu rozwiązanie sprzyja zwiększeniu skali produkcji oraz poprawie efektywności. Jednak wspomniany sprzęt zasilany jest energią elektryczną, która często stanowi główny koszt dla nowoczesnego rolnika. Dzięki zastosowaniu technologii fotowoltaicznej problem nadmiernych kosztów za energię elektryczną może zostać skutecznie wyeliminowany.

Skorzystaj z 25% ulgi inwestycyjnej i nie płać podatku rolnego!

Zgodnie z obowiązującymi przepisami każdy rolnik prowadzący gospodarstwo, który ponosi wydatki na przebudowę i unowocześnienie budynków czy urządzeń wykorzystywanych do produkcji roślinnej i hodowli zwierzęcej, ma prawo skorzystać z ulgi inwestycyjnej i obniżyć swój podatek rolny do zapłaty. Ulga ta przyznawana jest po zakończeniu inwestycji a polega na odliczeniu od należnego podatku rolnego od gruntów położonych na terenie gminy, w której została zrealizowana inwestycja, 25% nakładów inwestycyjnych (art. 13 ust. 2 ustawy o podatku rolnym). Ulga może być rozliczana do 15 lat.

Korzystne Ulgi w Podatku VAT!

Rolnicy prowadzący działalność gospodarczą i będący płatnikami VAT, mogą odliczyć podatek VAT z tytułu montażu fotowoltaiki.

Pure Energy Konin

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę