PURE ENERGY

Fotowoltaika – to się opłaca!

Już dziś zacznij oszczędzać dzięki własnej instalacji!

DLA DOMU

Gospodarstwa domowe w coraz większym stopniu polegają na urządzeniach elektrycznych. Elektronika stanowi nie tylko dużą pomoc w wykonywaniu codziennych obowiązków, ale zapewnia także świetne źródło rozrywki. Nie da się jednak ukryć, że z powodu rosnącego zużycia energii elektrycznej oraz rosnących cen energii, koszty utrzymania domu z każdym mijającym rokiem stają się coraz wyższe.

Rozwiązaniem tego problemu i sposobem na obniżenie wydatków jest inwestycja w system fotowoltaiczny, który pozwala na produkowanie prądu bezpośrednio z promieni słonecznych. Poznaj zalety posiadania własnej przydomowej elektrowni i zapomnij o wysokich rachunkach za prąd!

Dofinasowanie do Instalacji Fotowoltaicznej

Panele fotowoltaiczne dla domu to nie tylko koniec z płaceniem za energię elektryczną dostarczaną przez zakład energetyczny – do oszczędności wynikających z niższych rachunków dochodzi również możliwość skorzystania z programów dofinansowania zakupu instalacji.

MÓJ PRĄD – rządowy program dofinansowania

Udział w rządowym programie „Mój Prąd” pozwala osobom fizycznym znacznie obniżyć koszt instalacji fotowoltaicznej. Podstawowym warunkiem zakwalifikowania się do programu, jest moc instalacji znajdująca się w przedziale od 2 do 10 kilowatów (kW). Inwestując w system fotowoltaiczny dla gospodarstwa domowego, można liczyć na zwrot nawet do 50% wydanych środków – maksymalna możliwa do uzyskania kwota dofinansowania wynosi 5000 zł.

Ulga podatkowa na fotowoltaikę

Wybranie fotowoltaiki pozwala również na skorzystanie z ulgi podatkowej.

Zainwestowane w instalację i panele fotowoltaiczne pieniądze –
w kwocie wynoszącej maksymalnie 53 000 zł – można odliczyć od podstawy podatku dochodowego.

Co ważne – nawet jeśli niemożliwe jest otrzymanie całej przysługującej do zwrotu sumy od razu, prawo do odliczenia takiej inwestycji utrzymuje się przez kolejnych 6 lat. Przykład:

  • Koszt instalacji = 30 000 zł
  • Podstawa opodatkowania = 18%
  • Zysk dla Twojego domu = 5400 zł

 

Zaoszczędź kilka tysięcy złotych
dzięki swojej instalacji fotowoltaicznej!

Pure Energy Konin

Skontaktuj się z nami

Wyrażam zgodę